• ראשי פרקים

עובדות שלא בטוח ידעתם על ירושלים

שתפו חברים במדיה חברתית או בהודעה

ניו יורק זה פה

האדריכל שתכנן את בניין האמפייר סטייט בניו-יורק, ארתור לומין הרמון תכנן גם את אחד הבניינים הכי יפים בירושלים, בניין הYMCA. הבניין שנועד לפעילות מקרבת בין שלושת הדתות מכיל אלמנטים בעברית, אנגלית וערבית והמון פרטים שמסמלים את הדתות השונות. אפשר למצוא בריכה עם חדר כושר, מלון ואודיטריום וגן ילדים שמקבל ילדים מדתות שונות.

יש הפרעה נפשית על שמה

סינדרום ירושלים, כבר מהמאה ה14 יש עדויות לתופעה של הפרעה פסיכוטית זמנית בה אדם חושב שיש לו יכולות משיחיות ואלוהיות בעקבות ביקור בירושלים. התופעה הזאת מופיעה בעיקר אצל תיירים צליינים הן יהודים והן נוצרים בעקבות בעיר הקדושה בעולם. מקרה מפורסם הוא של מייקל קואהן, אוסטרלי שקיבל חיזיון שעליו להצית את מסגד אל-אקצא על מנת לזרז את בניית בית המקדש השלישי ובכך להביא לחזרתו של ישו.

יותר מרגשת מהירח

ירושלים מרגשת אסטרונאוטים. ליתר דיוק, אסטרונאוט מסויים, ניל אמסטרונג האסטרונאוט הראשון שדרך על אדמת הירח הודה שהוא נרגש יותר לדרוך על המדרגות שהובילו לבית המקדש (מכיוון שישו הלך עליהם) מאשר שהתרגש לדרוך על אדמת הירח.

רובע סודי

הרובע הארמני בירושלים ברובו סגור לביקור כי משמש למגורים של הקהילה הארמנית ברובע.  העם הארמני הוא העם הראשון שקיבל את הנצרות במאה ה4. אפשר להציץ על המתחם הסודי בתצפית ממגדל דוד ולראות את מבני הכנסיות , בית הספר והמנזרים. אפשר לבקר ברובע הארמני רק לחצי שעה בין השעות שלוש לשלוש וחצי ולהכנס לכנסיית סנט ג’יימס.

סלפי של החיים

אחת מהנקודות הכי פוטוגניות שתמצאו בירושלים היא במפגש בין כנסיית הדורמיציון לקבר דוד בהר ציון. אם יתמזל מזלכם תוכלו להצטלם בפינת הרחוב עם השפיץ של הכנסייה ממש כמו שהתיירים שלי הצליחו להצטלם.

ההר הגבוה ביותר בירושלים

הרי ירושלים הם נחשבים כחלק מהרי יהודה. הר הבית הוא לא ההר הכי גבוה בשלוחות הרי יהודה, הוא “רק” 746 מטר מעל פני הים בעוד שההר הכי גבוה בירושלים הוא הר גילה שגובהו כ921 מטר מעל פני הים. מדוע דוד המלך בחר דווקא בהר הנמוך כדי להקים עליו את ממלכתו? המיקום שלו נוח בשל קירבתו לים המלח, קל לבצר את ההר והמים התת קרקעיים ממעיין הגיחון ונחל הקידרון איפשרו לתושבי העיר לשרוד לאורך השנים. אגב, הר הבית הוא לא הכי נמוך בשלוחות ההרים, הר עוזרר הוא רק 548 מטר מעל פני הים!

הנקראים ביותר...

קצת עליי

טיולים לפסח במרכז הארץ בעיר שלי מודיעין 

מגוון רחב של תאריכים ושעות לפעילות קלילה המתאימה לכל המשפחה. 

בחרתי בפסח הקרוב להתמקד בעיר שלי מודיעין היא ממש במרכז הארץ ונגישה לכולם 😊.

חזרה לאתר
Img 20240423 193537
טיול עששיות בגבעת התיתורה

ערב של כייף לכל המשפחה בחול המועד.

הדרכה חווויתית במודיעין.
לחצו למידע נוסף

מעבר לעמוד הטיול
גבעת אשון
בעקבות החשמונאים בגבעת אשון

סיור באתר חדש ומסקרן במרכז מודיעין

חוויה כייפית בעקבות החשמונאים והאוצר האבוד
לחצו למידע נוסף

מעבר לעמוד הטיול
Img 20240326 Wa0003
בוקר של כייף בגבעת התיתורה

סיור ופעילות בסיור גבעת התיתורה בעקבות הארמון המסתורי

נטייל בשבילי הגבעה הכי מפורסמת ויפה במודיעין
לחצו למידע נוסף

מעבר לעמוד הטיול
Img 20240401 123225
יער הילדים לקטנטנים

סיור חוויתי בלב היער

סיור ביער הילדים שבו נגלה מי חי ביער ונחקור את היער בעזרת משחקים ופעילות.
לחצו למידע נוסף

מעבר לעמוד הטיול